Schedule & Scores for Friday, September 14, 2007

ClassAway   HomeLocation
Montgomery Catholic14 @ 41Calera  
Carver (Birmingham)0 @ 63Vestavia Hills  
Muscle Shoals21 @ 14Brewer  
Russell21 @ 36Briarwood Christian  
Opelika56 @ 0Dothan  
Vigor50 @ 21Spanish Fort  
Homewood12 @ 17Oak Mountain  
Demopolis28 @ 18Shelby County  
Dadeville7 @ 30Handley  
Fairhope35 @ 33Baldwin County  
St. Pauls Episcopal32 @ 6UMS-Wright Prep  
Wenonah10 @ 14Bessemer City  
Monroe Academy13 @ 27Cottage Hill Christian Academy  
Piedmont47 @ 7Ider  
Hueytown63 @ 0Bryant (Cottondale)  
Florence43 @ 28Austin  
Thomasville31 @ 14Jackson  
Tanner20 @ 21Red Bay  
Madison Academy55 @ 0Hanceville  
Chilton County13 @ 34McAdory  
Gardendale23 @ 24Jordan  
Northview21 @ 23Enterprise  
Sweet Water64 @ 0Sunshine  
Dora14 @ 40Fairview  
Huntsville28 @ 7Bob Jones  
Walker39 @ 6Hayden  
Washington County34 @ 0Choctaw County  
Madison County43 @ 0East Lawrence  
Pleasant Grove26 @ 12Woodlawn  
Pickens County74 @ 6Shades Mountain Christian  
Pinson Valley0 @ 14Gadsden City  
Wetumpka37 @ 13Carver (Montgomery)  
Deshler52 @ 18Lawrence County  
Clarke County32 @ 0Mobile Christian  
Lanett14 @ 13Luverne  
East Limestone38 @ 0Kate Duncan Smith DAR  
Montgomery20 @ 17Bryant (Irvington)  
Lincoln27 @ 7Weaver  
Rain0 @ 28Citronelle  
Clarke Prep9 @ 6Fort Dale Academy  
Midfield13 @ 27Tarrant  
Daleville32 @ 35Trinity Presbyterian  
Horseshoe Bend29 @ 59Highland Home  
Minor7 @ 31Mountain Brook  
Anniston6 @ 13Moody  
Linden52 @ 36Akron  
Geraldine0 @ 19Plainview  
Carroll14 @ 34Valley  
Lee (Huntsville)21 @ 56Fort Payne  
Southside (Selma)28 @ 45WS Neal  
Woodland33 @ 21Ohatchee  
Autauga Academy30 @ 8East Memorial Christian Academy  
Haleyville29 @ 35Brooks  
LeFlore0 @ 26Foley  
Faith Academy68 @ 14Taylor Road Academy  
Houston Academy17 @ 12Houston County  
Sardis24 @ 0Crossville  
Maplesville45 @ 12St. Jude Educational Institute  
Buckhorn45 @ 12Hazel Green  
Colbert County25 @ 11Lauderdale County  
Albertville0 @ 16Etowah  
Jemison0 @ 47Central (Tuscaloosa)  
Wilson13 @ 14Hamilton  
Gulf Shores19 @ 35Williamson  
Sylvania45 @ 13Pisgah  
Robertsdale0 @ 41Pine Forest FL  
Cedar Bluff33 @ 0Skyline  
Escambia County10 @ 2TR Miller  
Rogers17 @ 0Central (Florence)  
LaFayette32 @ 21Montgomery Academy  
North Sand Mountain7 @ 49Fyffe  
Guntersville24 @ 27Cherokee County  
Carroll Catholic17 @ 42Chelsea  
Center Point21 @ 27Cullman  
Geneva County26 @ 34New Brockton  
Elba27 @ 7Dale County  
Hackleburg13 @ 42Speake  
Susan Moore0 @ 6West End (Walnut Grove)  
Flomaton40 @ 17Bayside Academy  
Hubbertville12 @ 14Berry  
West Point12 @ 34Athens  
Hooper Academy14 @ 28Morgan Academy  
Talladega41 @ 34Sylacauga  
St. Clair County6 @ 3Corner  
Russell County0 @ 14Smiths Station  
Bibb County28 @ 6Wilcox Central  
Selma14 @ 13Lanier  
Aliceville27 @ 7Greensboro  
Notasulga12 @ 59Wadley  
Lamar County14 @ 19West Blocton  
Hokes Bluff23 @ 7Glencoe  
Scottsboro36 @ 9Butler  
White Plains27 @ 55Lineville  
Douglas6 @ 40Jacksonville  
Vinemont2 @ 29Good Hope  
Jackson-Olin0 @ 42Tuscaloosa County  
Loachapoka27 @ 8Reeltown  
Ranburne44 @ 22Winterboro  
Comer12 @ 29Beulah  
Addison21 @ 15Winston County  
Wicksburg41 @ 21Samson  
Ashville0 @ 27Saks  
Geneva20 @ 15Straughn  
Cottonwood21 @ 0Long  
Headland6 @ 35Slocomb  
Holtville6 @ 41Beauregard  
Ardmore14 @ 61North Jackson  
Hale County63 @ 16Hatch  
Satsuma7 @ 38Daphne  
Pleasant Valley18 @ 6Randolph County  
Locust Fork7 @ 23Oneonta  
RA Hubbard22 @ 12Phillips  
Pleasant Home0 @ 56McKenzie  
Curry34 @ 54Springville  
Winfield19 @ 13Gordo  
Rehobeth6 @ 32Greenville  
Fruitdale14 @ 30McIntosh  
Coosa Valley Academy20 @ 32Shelby Academy  
Central of Coosa County21 @ 19Childersburg  
South Choctaw Academy31 @ 28Lowndes Academy  
Montevallo19 @ 27Marbury  
Pennington6 @ 14Westbrook Christian  
Hatton16 @ 26Cherokee  
Florala40 @ 34Ariton  
Section36 @ 14Westminster Christian  
Goshen18 @ 12Barbour County  
Colbert Heights42 @ 20West Limestone  
Elkmont34 @ 21Lexington  
Sparta Academy14 @ 17Patrician Academy  
Dallas County0 @ 14Brookwood  
Southern Academy42 @ 0Marengo Academy  
Sumter Academy1 @ 0Ellwood Christian  
Holt7 @ 34Fayette County  
Autaugaville0 @ 14Billingsley  
Talladega County Central47 @ 0Jacksonville Christian Academy  
Blacksher43 @ 0Coffeeville  
Thorsby0 @ 56American Christian Academy  
Jackson Academy7 @ 46Escambia Academy  
Sumiton Christian27 @ 7Danville  
Bullock County20 @ 51Ashford  
Cold Springs0 @ 24Vincent  
Evangel Christian Academy12 @ 44Chambers Academy  
Gaston74 @ 20Collinsville  
Holly Pond36 @ 21New Hope  
Calhoun26 @ 6Central (Hayneville)  
Georgiana28 @ 17Southern Choctaw  
South Lamar53 @ 6Johnson (Thomaston)  
Greene County14 @ 21Oak Grove  
South Montgomery County Academy21 @ 34Crenshaw Christian Academy  
Fayetteville7 @ 14Appalachian  
Waterloo22 @ 8Tharptown  
Woodville15 @ 46Gaylesville  
Holy Spirit Catholic27 @ 24Oakman  
Vina14 @ 50Brilliant  
Victory Christian10 @ 28Cleveland  
Jefferson Christian Academy8 @ 42Ragland  
Tuscaloosa Christian42 @ 32Victory Christian MS  
Central (Phenix City)21 @ 35Auburn  
Southside (Gadsden)17 @ 28Arab  
Hillcrest (Tuscaloosa)38 @ 9Thompson  
Clay County22 @ 6Leeds  
Shields0 @ 28Marengo  
Tri-County Christian12 @ 34New Life Christian  
West End (Birmingham)7 @ 20Fairfield  
St. Bernard Prep13 @ 33Lynn  
Dixie Academy6 @ 7Prattville Christian Academy  
Lighthouse Christian0 @ 58Tabernacle  
Frisco City6 @ 30Millry  
Riverside Christian Academy TN 18 @ 6Scottsboro Christian  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)