Schedule & Scores for Friday, October 10, 2008:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Totino-Grace49 @ 0Columbia Heights  
Lakeville North21 @ 34Eastview  
Prior Lake10 @ 27Northfield  
Maple Grove35 @ 19Centennial  
Hopkins41 @ 10Robbinsdale Armstrong  
Lourdes15 @ 28La Crescent  
Glencoe-Silver Lake21 @ 0Watertown-Mayer  
Mahnomen21 @ 8Badger/Greenbush-Middle River  
Kasson-Mantorville46 @ 0Stewartville  
DeLaSalle43 @ 0Breck  
Champlin Park46 @ 0Park Center  
Blaine16 @ 8Andover  
Monticello35 @ 0Big Lake  
Cretin-Derham Hall62 @ 46Park  
Lakeville South24 @ 17Eagan  
Lake City34 @ 20Cannon Falls  
Moorhead27 @ 7Bemidji  
Pierz47 @ 8Holdingford  
Chatfield47 @ 28Kingsland  
Becker20 @ 9Rogers  
Waterville-Elysian-Morristown35 @ 7Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Rosemount24 @ 7Apple Valley  
Brainerd29 @ 31Fergus Falls  
Rocori19 @ 17Willmar  
Faribault6 @ 35Owatonna  
Atwater-Cosmos-Grove City40 @ 3Lac qui Parle Valley  
Farmington41 @ 12Academy of Holy Angels  
Sartell-St. Stephen13 @ 21Sauk Rapids-Rice  
Byron20 @ 12Kenyon-Wanamingo  
Robbinsdale Cooper28 @ 0North Branch  
Anoka57 @ 35Elk River  
Jackson County Central24 @ 17Windom  
Buffalo20 @ 10Cambridge-Isanti  
Shakopee7 @ 34Hutchinson  
Shakopee7 @ 34Hutchinson-New Century Charter  
St. Anthony Village6 @ 7Minnehaha Academy  
Dassel-Cokato10 @ 14Delano  
Hastings0 @ 14Roseville  
Apollo14 @ 28St. Cloud Tech  
Crosby-Ironton20 @ 35Pine City  
Hermantown14 @ 35Ashland WI  
Woodbury48 @ 20White Bear Lake  
Springfield39 @ 14Mountain Lake/Butterfield-Odin  
Paynesville30 @ 27Yellow Medicine East  
Minneapolis Southwest53 @ 6Minneapolis South  
Washburn41 @ 0Minneapolis North  
Southland14 @ 17Caledonia  
St. Clair7 @ 55Blooming Prairie  
New Ulm Cathedral27 @ 6St. Marys  
Pipestone33 @ 0Madison SD  
Highland Park24 @ 51Litchfield  
Belgrade-Brooten-Elrosa54 @ 16Kimball  
Albany12 @ 6Foley  
Proctor7 @ 0Cloquet  
Zumbrota-Mazeppa42 @ 28Cotter  
Kennedy21 @ 42Eden Prairie  
Cook County13 @ 18Chisholm  
North7 @ 50St. Thomas Academy  
Duluth East40 @ 9Crookston  
Alexandria31 @ 21Little Falls  
Park Rapids14 @ 19Perham  
Martin County West45 @ 8Maple River  
East Grand Forks0 @ 41Breckenridge  
Canby6 @ 14Russell-Tyler-Ruthton  
Century28 @ 7Albert Lea  
St. Francis7 @ 53Irondale  
Coon Rapids45 @ 20Osseo/Maranatha Christian Academy  
Roseau14 @ 27Pequot Lakes  
Hinckley-Finlayson34 @ 13Aitkin  
Fillmore Central21 @ 28Rushford-Peterson  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]28 @ 16Upsala/Swanville  
Mound-Westonka7 @ 41Waconia  
Lake Park-Audubon33 @ 6Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Pine River-Backus0 @ 28Frazee  
Royalton40 @ 8Osakis  
Blackduck0 @ 72Hawley  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg41 @ 13Browerville  
Redwood Valley31 @ 24Worthington  
United South Central28 @ 24Minnesota Valley Lutheran  
Sauk Centre21 @ 14Melrose  
Le Sueur-Henderson12 @ 0Mayer Lutheran  
Red Wing6 @ 50New Prague  
Warren-Alvarado-Oslo6 @ 0Fosston  
Pine Island7 @ 52Triton  
Howard Lake-Waverly-Winsted19 @ 20Maple Lake  
International Falls26 @ 7Hibbing  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva15 @ 14Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Hayfield16 @ 22Goodhue  
Austin14 @ 38John Marshall  
Norwood-Young America18 @ 0Montgomery-Lonsdale  
Forest Lake9 @ 40Mounds View  
Jordan56 @ 26Sibley East  
Deer River62 @ 0Marshall (Duluth)  
Sleepy Eye20 @ 26Cedar Mountain/Comfrey  
Montevideo21 @ 27Benson  
Virginia15 @ 18Eveleth-Gilbert  
East Central21 @ 8Barnum  
St. James0 @ 31Blue Earth  
Wadena-Deer Creek0 @ 61Pelican Rapids  
West Central Area0 @ 14Dilworth-Glyndon-Felton  
Long Prairie-Grey Eagle6 @ 35Minnewaska Area  
Staples-Motley0 @ 17Warroad  
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy15 @ 39Blake  
Carlton27 @ 0Onamia  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]30 @ 12New York Mills  
Cass Lake-Bena24 @ 66Fertile-Beltrami  
Roosevelt32 @ 23St. Peter  
Lake of the Woods20 @ 0Walker-Hackensack-Akeley  
Grand Meadow47 @ 19Spring Grove  
Ada-Borup44 @ 0Win-E-Mac  
Ashby14 @ 38Chokio-Alberta/Herman-Norcross  
Waubun49 @ 6Ulen-Hitterdal  
Kelliher/Northome28 @ 0Laporte  
Madelia0 @ 36Nicollet  
Bigfork16 @ 28Mountain Iron-Buhl  
Ely12 @ 14Mesabi East  
Clearbrook-Gonvick28 @ 20Goodridge-Grygla Chargers  
Janesville-Waldorf-Pemberton12 @ 49Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther  
Glenville-Emmons7 @ 62Mabel-Canton  
Cromwell34 @ 0Hill City  
Isle20 @ 40McGregor  
LeRoy-Ostrander0 @ 65Houston  
Bertha-Hewitt50 @ 14Brandon/Evansville  
Hancock21 @ 66Verndale  
Lyle/Pacelli32 @ 53Lanesboro  
Randolph6 @ 53Loyola  
Renville County West41 @ 20Red Rock Central  
Cherry46 @ 18Babbitt-Embarrass  
Norman County West6 @ 22Norman County East  
Northland52 @ 14Nevis  
Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept]9 @ 16W  
Clinton-Graceville-Beardsley38 @ 6Underwood  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]31 @ 18Climax/Fisher  
Marshall (Marshall)7 @ 21Luverne  
Edgerton34 @ 13Alden-Conger  
Truman18 @ 42Cleveland  
New Life Academy29 @ 20Lions Gate Christian Academy/New Life Academy  
Dassel/Cokato/Rokala HomeSchool10 @ 14Delano  
Denfeld6 @ 39Thief River Falls  
Lincoln H I12 @ 61Hillcrest Lutheran Academy  
Parkers Prairie7 @ 30Pillager  
St. John's Prep6 @ 27West Lutheran (Plymouth)  
Nashwauk-Keewatin28 @ 30Ogilvie  
Kittson Central/Lancaster53 @ 8Sacred Heart  
Mesabi Academy0 @ 63Littlefork-Big Falls  
Cook22 @ 8Cotton  
Ellsworth/Hills-Beaver Creek12 @ 21Westbrook-Walnut Grove  
Brooklyn Center/Ascension Academy6 @ 41Concordia Academy  
Morris6 @ 27B O L D  
Tower-Soudan16 @ 21Kelley  
AlBrook6 @ 18Orr  
Arlington14 @ 38Como Park  
Mc Leod West32 @ 6Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Agassiz Valley co-op [Barnesville/Rothsay]46 @ 6Bagley  
St. Paul Central36 @ 0Humboldt  
Waterville-Elysian-Morristown/Cannon Valley Lutheran35 @ 7Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Wrenshall/Cloquet Christian Academy41 @ 36Floodwood  
Luther WI 0 @ 48Wabasha-Kellogg  
Dakota Valley SD 40 @ 7Lakeview  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)