Schedule & Scores for Friday, September 5, 2008:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Prior Lake19 @ 14Academy of Holy Angels  
Marshall (Duluth)13 @ 53Pine City  
Glencoe-Silver Lake21 @ 8Dassel-Cokato  
Glencoe-Silver Lake21 @ 8Dassel/Cokato/Rokala HomeSchool  
Mounds View41 @ 10Stillwater  
Mahnomen30 @ 0Cass Lake-Bena  
South St. Paul0 @ 28Hill-Murray  
Champlin Park33 @ 0Maple Grove  
Rogers54 @ 20Big Lake  
Blaine52 @ 7Centennial  
Caledonia30 @ 0Dover-Eyota  
Cretin-Derham Hall33 @ 0Hastings  
Apple Valley13 @ 7Eastview  
Cambridge-Isanti27 @ 42Princeton  
Lester Prairie/Holy Trinity44 @ 8St. Agnes  
Lakeville South33 @ 0Jefferson  
Andover28 @ 31Osseo/Maranatha Christian Academy  
Pierz55 @ 13Kimball  
Waterville-Elysian-Morristown42 @ 6Maple River  
Delano34 @ 12Perham  
Elk River45 @ 6Park Center  
Orono59 @ 0Mound-Westonka  
Rocori35 @ 7Little Falls  
Faribault14 @ 7Austin  
Farmington44 @ 0Red Wing  
Blooming Prairie62 @ 25St. James  
Robbinsdale Cooper12 @ 0St. Francis  
Anoka15 @ 9Coon Rapids  
Chaska0 @ 45Eden Prairie  
Dawson-Boyd39 @ 0Ortonville  
Burnsville0 @ 31Rosemount  
Jackson County Central11 @ 27Luverne  
Moose Lake/Willow River40 @ 6Rush City  
Stewartville27 @ 14Byron  
Cannon Falls0 @ 41Kasson-Mantorville  
Bemidji14 @ 21Brainerd  
Shakopee14 @ 28New Prague  
Fergus Falls31 @ 22Willmar  
Eagan14 @ 31Lakeville North  
Watertown-Mayer21 @ 33Annandale  
Pillager52 @ 0New York Mills  
Upsala/Swanville17 @ 14Browerville  
Roseville13 @ 26White Bear Lake  
Pelican Rapids39 @ 15Pequot Lakes  
Foley30 @ 14Melrose  
St. Cloud Tech17 @ 20Sartell-St. Stephen  
Southland12 @ 8Luther WI  
Waconia26 @ 17Litchfield  
Barnum0 @ 36Cook County  
Medford39 @ 0St. Clair  
Concordia Academy20 @ 7Minnehaha Academy  
Adrian27 @ 6Canby  
Pipestone9 @ 20Worthington  
Highland Park16 @ 28Johnson  
Highland Park16 @ 28Johnson/City Academy  
Belgrade-Brooten-Elrosa14 @ 34Howard Lake-Waverly-Winsted  
Minnewaska Area13 @ 33B O L D  
Albany20 @ 17Sauk Centre  
Proctor6 @ 7Hermantown  
Zumbrota-Mazeppa36 @ 18Hayfield  
Thief River Falls14 @ 27Detroit Lakes  
Kennedy22 @ 32Forest Lake  
Northfield21 @ 36Hutchinson  
Northfield21 @ 36Hutchinson-New Century Charter  
Lac qui Parle Valley21 @ 33Montevideo  
North20 @ 21Sibley  
Alexandria7 @ 17Moorhead  
Cotter27 @ 0Kenyon-Wanamingo  
Martin County West14 @ 48New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
East Grand Forks13 @ 28Park Rapids  
La Crescent13 @ 28Lake City  
Sauk Rapids-Rice44 @ 7Apollo  
Benson6 @ 7Yellow Medicine East  
Century14 @ 29Winona  
Esko34 @ 26Braham/Grace Christian/Grasston  
Esko34 @ 26Braham  
Crookston6 @ 24Roseau  
Rockford6 @ 9Maple Lake  
Grand Rapids0 @ 39Duluth East  
Minnesota Valley Lutheran54 @ 14Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Goodhue12 @ 35Triton  
St. Cloud Cathedral19 @ 36Milaca  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]28 @ 0Parkers Prairie  
Albert Lea13 @ 38Mayo  
Belle Plaine/Holy Family Academy34 @ 41Jordan  
Pine River-Backus18 @ 0Bagley  
Harding8 @ 46St. Paul Central  
Harding8 @ 46St. Paul Central  
Blackduck13 @ 19Lake of the Woods  
Tracy-Milroy-Balaton63 @ 0Murray County Central  
Gibbon-Fairfax-Winthrop14 @ 8United South Central  
Cedar Mountain/Comfrey42 @ 8Red Rock Central  
Redwood Valley7 @ 40Marshall (Marshall)  
Osakis0 @ 28Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Dilworth-Glyndon-Felton7 @ 28Breckenridge  
Warren-Alvarado-Oslo17 @ 0Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Pine Island0 @ 14Lourdes  
International Falls12 @ 41Virginia  
Kingsland12 @ 22St. Charles  
Norwood-Young America0 @ 26Mayer Lutheran  
Columbia Heights8 @ 23Monticello  
Breck25 @ 8Brooklyn Center  
Breck25 @ 8Brooklyn Center/Ascension Academy  
Windom12 @ 28Blue Earth  
Deer River6 @ 26Crosby-Ironton  
Hibbing0 @ 55Cloquet  
Wadena-Deer Creek6 @ 28Warroad  
Wabasha-Kellogg26 @ 48Rushford-Peterson  
Long Prairie-Grey Eagle20 @ 54Atwater-Cosmos-Grove City  
Staples-Motley28 @ 14West Central Area  
Como Park15 @ 29Tartan  
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy6 @ 35St. Anthony Village  
Fosston26 @ 6Fertile-Beltrami  
Two Harbors35 @ 18Hinckley-Finlayson  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]6 @ 45Royalton  
Mesabi East14 @ 32East Central  
Edison6 @ 60Minneapolis North  
Spring Grove22 @ 48Mabel-Canton  
Nevis20 @ 44Isle  
Goodridge-Grygla Chargers20 @ 6Sacred Heart  
Onamia0 @ 42Ogilvie  
Ada-Borup44 @ 0Norman County East  
Mountain Lake/Butterfield-Odin16 @ 23St. Marys  
Nicollet20 @ 38Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther  
Verndale32 @ 24Underwood  
Lanesboro6 @ 47Houston  
Waubun44 @ 6Win-E-Mac  
Kelliher/Northome0 @ 36Floodwood  
Madelia0 @ 42Cleveland  
Badger/Greenbush-Middle River8 @ 25Lake Park-Audubon  
Ely29 @ 14Carlton  
Westbrook-Walnut Grove41 @ 32Alden-Conger  
Climax/Fisher0 @ 41Stephen-Argyle Central  
Glenville-Emmons0 @ 54Grand Meadow  
Fulda7 @ 37MACCRAY  
Bertha-Hewitt0 @ 34Hillcrest Lutheran Academy  
Hancock28 @ 42Wheaton  
Lyle/Pacelli28 @ 14LeRoy-Ostrander  
Kelley21 @ 39Cherry  
Renville County West26 @ 12Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Littlefork-Big Falls32 @ 0Bigfork  
Norman County West14 @ 12Ulen-Hitterdal  
Northland24 @ 26McGregor  
Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept]29 @ 13Sleepy Eye  
Clinton-Graceville-Beardsley42 @ 0Brandon/Evansville  
Truman9 @ 8Janesville-Waldorf-Pemberton  
West Lutheran (Plymouth)14 @ 12Lions Gate Christian Academy/New Life Academy  
New Life Academy20 @ 28Providence Academy/Heritage Christian Academy  
Walker-Hackensack-Akeley14 @ 61Hawley  
Greenway22 @ 28Aitkin  
Montgomery-Lonsdale6 @ 25Le Sueur-Henderson  
Minneota47 @ 0Russell-Tyler-Ruthton  
Eagle Valley56 @ 6Ashby  
Eagle Valley56 @ 6Ashby/Country Bible Christian  
Nashwauk-Keewatin19 @ 28Chisholm  
Kittson Central/Lancaster45 @ 0Clearbrook-Gonvick  
Laporte0 @ 53Cromwell  
Mesabi Academy0 @ 64Mountain Iron-Buhl  
Orr28 @ 6Cook  
Ellsworth/Hills-Beaver Creek13 @ 12Edgerton  
Anoka/Legacy Christian Academy15 @ 9Coon Rapids  
Benilde-St. Margarets/Groves Academy12 @ 24Totino-Grace  
Le Center23 @ 20Loyola  
Morris8 @ 31Paynesville  
Tower-Soudan40 @ 22Babbitt-Embarrass  
AlBrook35 @ 8Cotton  
Chokio-Alberta/Herman-Norcross42 @ 27Lincoln H I  
St. Bernard's37 @ 35Blake  
Elk River/Rivers Christian Academy45 @ 6Park Center  
Mc Leod West22 @ 20W  
Agassiz Valley co-op [Barnesville/Rothsay]46 @ 21Frazee  
Medford/El Shaddai39 @ 0St. Clair  
Bethlehem Academy/Discovery21 @ 6Randolph  
Wrenshall/Cloquet Christian Academy40 @ 20Hill City  
Lennox SD 19 @ 35Fairmont  
Chippewa Falls WI 15 @ 12Robbinsdale Armstrong  
Ashland WI 20 @ 6Eveleth-Gilbert  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)