Schedule & Scores for Friday, October 10, 2008:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
South Pointe43 @ 7Lancaster  
Goose Creek15 @ 12West Ashley  
Byrnes39 @ 3Spartanburg  
Greenwood16 @ 7Westside  
Northwestern51 @ 0Nation Ford  
Wando12 @ 13Beaufort  
Dutch Fork33 @ 15White Knoll  
Gaffney52 @ 14York  
Abbeville35 @ 7Walhalla  
Woodruff48 @ 14Palmetto  
Daniel14 @ 0Seneca  
North Augusta0 @ 21Irmo  
South Florence10 @ 38Sumter  
Flora28 @ 49Chapin  
Hanahan39 @ 6Kingstree  
Timberland35 @ 21Manning  
Fort Mill24 @ 49Clover  
Conway27 @ 21West Florence  
Chester22 @ 19Lugoff-Elgin  
Wren7 @ 55Laurens  
Fort Dorchester44 @ 21Stratford  
Summerville38 @ 0James Island  
Blue Ridge19 @ 35Clinton  
Silver Bluff35 @ 14Wade Hampton (Hampton)  
Cane Bay13 @ 6Ashley Ridge  
Crestwood38 @ 35Marlboro County  
Union County42 @ 14Riverside  
Emerald36 @ 0Crescent  
Spring Valley3 @ 17Blythewood  
Central48 @ 0Lee Central  
Chesnee49 @ 0Carolina Academy (Greeneville)  
Ridge View7 @ 22Rock Hill  
Newberry21 @ 14Gilbert  
Allendale-Fairfax41 @ 0Branchville  
Carvers Bay26 @ 7Green Sea-Floyds  
Greer51 @ 12Chapman  
Lamar29 @ 18Scotts Branch  
Hanna25 @ 0Easley  
Woodland62 @ 0Garrett Academy Tech  
Hilton Head Christian Academy14 @ 34Orangeburg Prep  
Mauldin6 @ 37Dorman  
Hillcrest13 @ 38Boiling Springs  
Loris7 @ 51Cheraw  
Strom Thurmond37 @ 12Batesburg-Leesville  
Orangeburg-Wilkinson12 @ 38Lexington  
Hilton Head49 @ 6Lake Marion  
Ninety Six41 @ 10Landrum  
Wilson40 @ 7Camden  
Carolina Forest12 @ 69Hartsville  
Aiken14 @ 24Richland Northeast  
Airport47 @ 8Swansea  
Lake View46 @ 20Creek Bridge  
Lower Richland0 @ 26Fairfield Central  
Midland Valley14 @ 3Dreher  
Laurence Manning Academy21 @ 44Heathwood Hall Episcopal  
Aynor7 @ 39Marion  
Blacksburg22 @ 41Christ Church Episcopal  
Blacksburg0 @ 34South Carolina School for the Deaf & Blind  
Estill50 @ 0Academic Magnet  
Chesterfield34 @ 0Lewisville  
Pickens14 @ 35Belton-Honea Path  
Timmonsville24 @ 20East Clarendon  
Cardinal Newman6 @ 42Hammond  
Barnwell24 @ 13Edisto  
Mid-Carolina20 @ 14Saluda  
Colleton County14 @ 28Berkeley  
Thomas Sumter Academy28 @ 26Richard Winn Academy  
Eastside3 @ 49Greenville  
Lakewood14 @ 7Darlington  
Ware Shoals38 @ 11Dixie  
Williamsburg Academy42 @ 35Kings Academy  
Liberty0 @ 45Pendleton  
Mann35 @ 6Berea  
Battery Creek18 @ 27North Charleston  
Andrew Jackson21 @ 34Keenan  
Southside20 @ 18Broome  
Florence Christian28 @ 13Carolina Academy (Lake City)  
Hunter-Kinard-Tyler6 @ 40Blackville-Hilda  
Mullins6 @ 34Dillon  
Brookland-Cayce15 @ 7South Aiken  
Ridge Spring-Monetta6 @ 64Williston-Elko  
Northwood Academy7 @ 33Pinewood Prep  
Latta6 @ 45Hemingway  
Denmark-Olar9 @ 39Calhoun County  
Fox Creek18 @ 12Wagener-Salley  
North Central0 @ 38Buford  
Indian Land14 @ 6McBee  
Johnson32 @ 28North  
Murray14 @ 15Hannah-Pamplico  
West-Oak0 @ 28Woodmont  
Bethune-Bowman0 @ 37Bamberg-Ehrhardt  
Holly Hill Academy20 @ 28Andrew Jackson Academy  
Burke9 @ 21Bishop England  
Laurens Academy34 @ 8Clarendon Hall  
Whitmire62 @ 10Southside Christian  
Lincoln20 @ 40Baptist Hill  
Lee Academy13 @ 35Dorchester Academy  
Wardlaw Academy40 @ 0Davis Academy  
King Academy0 @ 47Dillon Christian  
First Baptist23 @ 26Heyward Academy  
Cathedral Academy0 @ 55Bible Baptist GA  
Charleston Collegiate0 @ 41Hilton Head Prep  
Henry Academy20 @ 22Long Cane Academy  
Pee Dee Academy50 @ 28Byrnes (Florence)  
Wade Hampton (Greenville)14 @ 12Travelers Rest  
Calhoun Academy (St. Matthews)14 @ 27Colleton Prep Academy  
Ridgeland26 @ 24Pelion  
Hardeeville8 @ 48St. Johns  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)