Schedule & Scores for Friday, September 14, 2007

ClassAway   HomeLocation
Mount Si37 @ 20Mercer Island  
Bellarmine Prep27 @ 21Foss  
Bothell70 @ 0Roosevelt  
Lynden50 @ 13Squalicum  
Skyview14 @ 7Columbia River  
Timberline6 @ 0Capital  
Hoquiam20 @ 34Centralia  
Lakewood8 @ 34South Whidbey  
Cashmere48 @ 15Tonasket  
Lake Stevens34 @ 14Monroe  
Shelton21 @ 41Lakes  
ODea34 @ 0West Seattle  
South Kitsap21 @ 49Central Kitsap  
Graham-Kapowsin39 @ 0Spanaway Lake  
Issaquah13 @ 34Bellevue  
Olympia0 @ 14Gig Harbor  
Mark Morris21 @ 0Hale  
Oak Harbor14 @ 9Meadowdale  
Kelso7 @ 28Mountain View  
River Ridge7 @ 29WF West  
Ephrata45 @ 14Toppenish  
Auburn14 @ 21Pierce  
Mariner28 @ 7Jackson  
Lewis & Clark6 @ 19Ferris  
Lake Washington0 @ 21Inglemoor  
Burlington-Edison10 @ 6Mount Vernon  
Sumner0 @ 30White River  
Black Hills35 @ 38Elma  
Seattle Prep49 @ 26Port Angeles  
Meridian22 @ 6Sedro-Woolley  
Bishop Blanchet42 @ 7Ingraham  
Mountlake Terrace19 @ 35Kamiak  
Washington12 @ 30Hockinson  
Emerald Ridge20 @ 19Rogers (Puyallup)  
Friday Harbor21 @ 7LaConner  
Orting14 @ 21Eatonville  
Ballard27 @ 22Redmond  
Auburn Mountainview12 @ 17Bonney Lake  
Sehome19 @ 49Mt Baker  
Enumclaw37 @ 35Auburn Riverside  
Stanwood7 @ 28Cascade (Everett)  
Bethel33 @ 14Curtis  
Clover Park26 @ 48North Thurston  
North Kitsap35 @ 15Yelm  
Okanogan7 @ 10Brewster  
Tahoma13 @ 20Kentridge  
Naches Valley27 @ 16Wahluke  
Fife41 @ 22Long  
Toledo0 @ 20Montesano  
Adna40 @ 0Pe Ell  
Aberdeen15 @ 44Tumwater  
Reardan41 @ 6Liberty Bell  
Renton12 @ 7Hazen  
Washougal42 @ 25Prairie  
Bellingham13 @ 24Blaine  
Granite Falls7 @ 37Cedarcrest  
Shorecrest27 @ 63Edmonds-Woodway  
Klahowya15 @ 40Olympic  
Stadium0 @ 34Wilson  
Rochester35 @ 12Ilwaco  
Lynnwood39 @ 20Shorewood  
Stevenson14 @ 56LaCenter  
Everett13 @ 31Marysville-Pilchuck  
Anacortes14 @ 41Ferndale  
Onalaska20 @ 14Tenino  
Darrington27 @ 7Nooksack Valley  
Franklin34 @ 0Garfield  
North Beach0 @ 20Toutle Lake  
Highline16 @ 56Evergreen (Seattle)  
Oroville42 @ 67Medical Lake  
Vashon Island13 @ 46Tacoma Baptist  
Lake Roosevelt6 @ 47Omak  
LaCrosse/Washtucna46 @ 14Sprague  
Lopez60 @ 14Mansfield  
Garfield-Palouse24 @ 20Genesee ID  
Wishkah Valley22 @ 38Taholah  
Entiat56 @ 52Wellpinit  
Lake Quinault50 @ 0Oakville  
Curlew40 @ 26Inchelium  
Liberty Christian61 @ 14Jubilee Academy  
Touchet24 @ 14Tri-Cities Prep  
Liberty (Renton)56 @ 13Sammamish  
Columbia (White Salmon)13 @ 47Kalama  
Columbia56 @ 32Wilbur-Creston  
Tyee0 @ 27Mt Rainier  
Lyle22 @ 2Arlington OR  
Morton49 @ 20Woodland  
New Westminster (British Columbia)28 @ 21Charles Wright  
Timberlake ID 18 @ 26Riverside  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)