Schedule & Scores for Friday, September 21, 2007

ClassAway   HomeLocation
Capital9 @ 41Lakes  
Tumwater42 @ 21WF West  
Eastside Catholic22 @ 16Bainbridge  
Skyview15 @ 12Kelso  
Woodinville31 @ 6Inglemoor  
North Thurston40 @ 7Yelm  
Shelton3 @ 6Wilson  
Marysville-Pilchuck27 @ 9Stanwood  
ODea48 @ 8Seattle Prep  
Central Kitsap7 @ 24Olympia  
Mt Baker18 @ 39Burlington-Edison  
Jackson22 @ 10Shorecrest  
Graham-Kapowsin24 @ 21Curtis  
Issaquah24 @ 21Roosevelt  
Meadowdale17 @ 49Mariner  
Edmonds-Woodway35 @ 6Lynnwood  
Montesano7 @ 14Hockinson  
Cascade (Everett)19 @ 28Lake Stevens  
LaCenter42 @ 14Rochester  
Battle Ground51 @ 14Washougal  
Hale24 @ 6Rainier Beach  
Mountain View27 @ 26Camas  
Kamiak30 @ 0Monroe  
Eatonville20 @ 40Mark Morris  
Squalicum14 @ 7Sehome  
Wahkiakum14 @ 7Mossyrock  
Bonney Lake7 @ 0White River  
Tenino49 @ 6Winlock  
Interlake14 @ 37Newport (Bellevue)  
Sedro-Woolley25 @ 40Anacortes  
Redmond7 @ 21Eastlake  
Friday Harbor28 @ 0Nooksack Valley  
Orting30 @ 7Vashon Island  
Mount Vernon21 @ 31Blaine  
Ballard42 @ 14Franklin  
Auburn Mountainview0 @ 35Auburn  
Evergreen (Seattle)56 @ 28Lindbergh  
Spanaway Lake34 @ 35Emerald Ridge  
Bethel31 @ 44Puyallup  
Clover Park7 @ 21Timberline  
Long21 @ 18Washington  
Hazen0 @ 54Kennedy  
Naches Valley7 @ 14Cle Elum-Roslyn  
Raymond13 @ 28Naselle  
West Seattle48 @ 8Cleveland  
Castle Rock6 @ 14Kalama  
Elma18 @ 28Hoquiam  
Forks14 @ 22Onalaska  
Concrete14 @ 6LaConner  
Kingston14 @ 69Fife  
Lynden Christian6 @ 36Meridian  
Kent-Meridian12 @ 35Federal Way  
Jefferson28 @ 42Tahoma  
Pierce52 @ 21Enumclaw  
Kentridge14 @ 24Kentwood  
Foss19 @ 45Gig Harbor  
South Whidbey13 @ 7Granite Falls  
Centralia47 @ 21Black Hills  
Tonasket7 @ 6Okanogan  
Kittitas21 @ 0Pe Ell  
Olympic62 @ 38Port Angeles  
Sequim21 @ 17Klahowya  
Stadium19 @ 35North Kitsap  
Shorewood0 @ 35Mountlake Terrace  
Toutle Lake0 @ 34Adna  
Port Townsend12 @ 41Union  
Auburn Riverside42 @ 14Sumner  
Mt Tahoma0 @ 28Bellarmine Prep  
Hudsons Bay20 @ 13Prairie  
North Beach0 @ 30Northwest Christian  
Ilwaco12 @ 56Ridgefield  
Oroville46 @ 41Lake Roosevelt  
Crescent8 @ 56Taholah  
Clallam Bay56 @ 8Oakville  
Pateros66 @ 20Waterville  
Cascade (Leavenworth)44 @ 0Brewster  
Evergreen (Vancouver)23 @ 0Columbia River  
Columbia (White Salmon)57 @ 28Stevenson  
Columbia42 @ 12Entiat  
Lyle28 @ 48Touchet  
Umatilla OR 18 @ 6Waitsburg/Prescott  
Crater OR 25 @ 26Heritage  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)